• Sprzedaż i wsparcie

  (+48) 605-351-895

 • Godziny otwarcia

  Pon - Pt 8.00 - 16.00

 • Oferty i administracja

  (+48) 609-502-380

 • Sobota 8.00 - 14.00

  Niedziela zamknięte

Rozchodnik okazały

Sedum spectabile 'Brillant'

B ylina szybko rosnąca, wysokości około 50-60cm. Pędy sztywne, mięsiste, z grubymi, bladozielonymi liścmi. Na szczytach pędów osadzone są kwiaty (płaskie baldachy) o średnicy nawet do 20cm. Kwitnie w kolorze karminowo-różowym od końca VII / początku VIII. Dorosłe okazy odwiedzane są chętnie przez motyle, przy słonecznej pogodzie.
Roślina atrakcyjnie wygląda aż do późnej jesieni. Szczególnie efektownie prezentuje się w połączeniu z ozdobnymi trawami, jeżówką i astrami. Bylina nie wymagająca, doskonale zimuje. Wiosną wystarczy roślinę przyciąć i usunąć ubiegłoroczne pędy kwiatostanowe.

Brillant Brillant

Sedum spectabile 'Matrona'

Bylina, wysokości około 50cm. Grube, mięsiste pędy, podobnie, jak liście są sinobordowe. Kwiaty zebrane w baldachy na szczycie pędów mają barwę bladoróżową. Pokrój byliny - wzniesiony. Atrakcyjna pora kwitnienia - koniec VII do końca sezonu wegetacyjnego. Najefektowniej wyglądają w miejscach słonecznych, sadzone pojedynczo lub w jesiennych rabatach, w połączeniu z trawami, perowskią, sadżcem, jeżówką i krwawnikiem. Mogą dekorować balkony, tarazy, sadzone do smukłych, glinianych donic. Bylina nie wymagająca, doskonale zimuje.

Rozchodnik Matrona